2017-09-05

Apie žiniasklaidos politiką, ekonomiką ir kokybę

Mediaforumas.lt publikuoja interviu su Lietuvos žurnalistikos centro direktoriumi Deimantu Jastramskiu.

Rinkiminėse politikų diskusijose girdėjome pažadų ir ryžto keisti ekonominę, socialinę šalies padėtį. O kokią vietą turėtų užimti žiniasklaidos politika? Vienoje savo publikacijų teigėte, kad penkioliktoji vyriausybė jos apskritai neturėjo.

Ši vyriausybė žiniasklaidai skyrė dėmesio. Ir pakankamai nemažai – tik atėjusi nauja valdančioji koalicija padarė perversmą mokesčiuose, kurie palietė ir žiniasklaidą bei kūrybinius darbuotojus. Kai kurių mokestinių sprendimų reikėjo seniai, bet jie turėjo atsirasti nuosekliai ir ekonominio pakilimo metu. Toliaregiškai žiūrint, sprendimas teigiamas, bet sudėtingos situacijos metu jis galėjo būti atidėtas bent dviem trims metams – nebūtų tokių negatyvių pasekmių. Nes turinio kokybei buvo labai didelės pasekmės, o kai nėra gero turinio arba jo yra gerokai mažiau, visuomenė neturi svarbios informacijos, jai įtaka negatyvesnė. Taigi dėmesys žiniasklaidai buvo, bet jis – nekoordinuotas.

Žiniasklaida yra specifinis sektorius. Ir viena iš problemų – nėra į ją aiškaus politinio požiūrio. Tikėtina, kad jo nebus ir ateityje, nes iš keliolikos partijų programų nė vienoje nėra aiškesnių formuluočių, nebent tik užuominos apie žiniasklaidą ir žiniasklaidos politiką. Lietuvos Respublikoje yra tik atsitiktiniai veiksmai, kurie pastaraisiais metais tiesiogiai ir netiesiogiai prisidėjo prie to, kad spaudos laisvės indeksas pablogėjo ir tai atsitiko būtent dėl politinių, ekonominių priežasčių.

Plačiau – Mediaforumas.lt